W dniach 03.10.2022r. – 09.10.2022 r., nasza poradnia uczestniczy w obchodach Europejskiego Tygodnia Świadomości Dysleksji.

Październik jest miesiącem, w którym od wielu lat Europejskie oraz Polskie Towarzystwo Dysleksji zaprasza do udziału w akcji społecznej. Celem jest przypomnienie, że wśród nassą także uczniowie o specyficznych trudnościach edukacyjnych. Tegoroczne obchody będą odbywać się pod hasłem: „Przełamujemy bariery”.

 Europejskie Towarzystwo Dysleksji uznało 8 października 2022r. za  Dzień Świadomości Dysleksji.

Będziemy propagować wiedzę o dysleksji wśród uczniów, nauczycieli  i rodziców oraz rozmawiać o tym, że mimo różnic pomiędzy nami jesteśmy razem, szanujemy się, wspieramy i uczymy od siebie nawzajem. Zachęcamy do obserwowania i udziału w akcjach i wydarzeniach mających na celu propagowanie wiedzy na temat specyficznych trudności w uczeniu się.

Polecamy rozmowę z prof. Janem Oberem z Instytutu Biocybernetyki i Inżynierii Biomedycznej PAN o tym, jak technologia może wyjść na przeciw wszystkim zmagającym się z trudnościami w nauce czytania i pisania, oraz o tym, jakie tajemnice zdradzić może ruch naszej gałki ocznej. Rozmowa zaplanowana jest na 4 października 2022r., godz.19.00 – 20.00 w aplikacji Legimi.

   W dniu 6 października 2022r. w godzinach 8.00 – 12.00 na terenie poradni zaplanowane są:

  • badania przesiewowe ruchów gałek ocznych oraz lateralizacji dla dzieci od 5 do 10 roku życia,
  • badania przesiewowe SI (integracji sensorycznej),
  • konsultacje dla rodziców dzieci realizujące roczne obowiązkowe przygotowanie przedszkolne oraz dzieci na początku nauki w klasie I (ocena ryzyka dysleksji – badanie SRD – 6).

Zgłoszenia przyjmowane są w sekretariacie poradni w godzinach od 7.30 do 16.00 oraz pod numerem telefonu (048) 614 – 89 – 36. Liczba miejsc ograniczona.

Małgorzata Chlebowska

Małgorzata Kowalczyk