„Ryś w gąszczu zawodów”

Program Ryś w gąszczu zawodów skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, jak również do uczniów gimnazjów, rozpoczynających edukację zawodową.Program zbudowany jest z kilku części, po których wszystkich chętnych oprowadza sympatyczny, interaktywny ryś – Ryś.

Program ten, będąc źródłem informacji, wprowadza w bogaty świat zawodów, pozwala uzyskać rzetelną wiedzę na jego temat, przez co wspiera dzieci oraz młodzież w procesie planowania ścieżki kariery.

rys_w_gaszczu_zawodow

Informacje zawarte w programie oraz grafika przygotowane zostały w sposób niezwykle atrakcyjny, a prosty i zrozumiały język, w jakim wszystko to zostało opisane, powoduje, ze znikają bariery mogące utrudniać poznanie nowych treści.

 Program zawiera:

  • 11 opisów branż zawodowych
  • 55 charakterystyk zawodów w formie multimedialnych prezentacji
  • 11 testów wstępnych zainteresowań branżowych
  • 11 scenariuszy zajęć z pełną obudową metodyczną
  • 72 gry (krzyżówki, puzzle, cegiełki) weryfikujące wiedzę
  • 52 dobre rady Rysia – zabawne, ale i pouczające rady do wykorzystaniu w życiu codziennym

W programie uczniowie mają możliwość uzyskać informacje niezbędne do rozpoczęcia procesu planowania edukacyjno – zawodowego. Bardzo istotnym elementem programu jest Test wstępnych zainteresowań branżowych – jedyny tego typu test przeznaczony dla dzieci w wieku 6-12 i 13-16 lat, pozwalający poznać wstępne zainteresowania dziecka w kierunku branż zawodowych. Dla każdej z 11 branż dostępnych w programie można wykonać test. Wyniki testu pokazują poziom zainteresowania dziecka daną branżą.

To profesjonalny znormalizowany test psychologiczny.