Zmapuj siebie” to projekt skierowany do dziewczyn w wieku licealnym, który wspiera je w odważnym i świadomym planowaniu swojej przyszłości. Chodzi o wzmacnianie poczucia własnej wartości i pogłębianie wiedzy rynku pracy. To wszystko po to, żeby lepiej zrozumieć siebie i tym samym – wybierać dla siebie lepsze drogi. To projekt o traktowaniu swojego życia jako podróży, Doradztwo zawodowe w której zamiast strachu przed każdym kolejnym krokiem chcemy się zaciekawienia, odwagi i próbowania coraz to nowych ścieżek, nawet jeśli czasem czujemy, że z którejś trzeba zawrócić.

zmapuj_siebie

Szukasz pomocnej dłoni w decydowaniu, co robić po liceum? A może po prostu chcesz upewnić się, że podjęłaś słuszną decyzję? Albo razem z koleżankami szukacie inspiracji i ciekawej metody na spędzanie razem czasu? Zanurkowanie w siebie i dostrzeżenie tego, gdzie jesteś i co masz dziś, czego próbowałaś, co lubisz, w czym czujesz się dobrze. To stanowi pierwszą część nazywaną KIM JESTEM?

Następnie w części CO MOGĘ i CZEGO CHCĘ? będziemy myśleć o swojej przyszłości, celu i sensie, eksplorować rynek pracy i to, jak może on wyglądać za kilka lat.

W ostatnim kroku JAK TO ZROBIĆ? Zdecydujemy się na kilka eksperymentów dotyczących ścieżek, którymi jesteście zainteresowane. Pokażemy Ci możliwości testowania różnych scenariuszy rozwoju, aby finalnie sprawdzić coś. Zanim zdecydujemy się na 5-letnie studia albo wyjazd za granicę. Wszystko po to, żeby podejmować kroki świadomie i z pełnym przekonaniem, że tego właśnie chcemy.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kozienicach

Katarzyna Olechowska-Olma

Zapraszam do kontaktu 48 614-89-36